Зростає чисельність зеленоїдних форм мишоподібних гризунів на полях
Погодні умови та достатня кормова сприяють повсюдному зростанню (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок (зеленоїдні форми мишоподібних гризунів), які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами та сходи озимих зернових та ріпаку.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Державними фітосанітарними інспекторами при детальних та маршрутних обстеженнях площ озимих культур встановлено, що на 1 га нараховується в середньому 1-2, жилих колоній гризунів. На ряді площ під багаторічними травами, подекуди неугіддях мають місце 2-5 (Вінницька, Волинська, Житомирська, Одеська, Полтавська, Тернопільській, Чернігівська обл.) жилих колоній на гектарі.
В Степу на незораних полях після збирання врожаю зростає кількість курганчикової миші, яка зелених рослин майже не споживає, проте харчується насінними кормами із культурних та диких злаків.
Боротьбу з гризунами треба здійснювати як у період масового розмноження, так і в період низької їх чисельності, коли вони живуть у місцях резервацій. Поряд із цим особливу увагу варто приділити посівам озимої пшениці, не допускаючи заселення їх шкідниками з осені. Для цього перед сівбою озимини треба знищувати гризунів на попереднику й на прилеглих угіддях.
Якщо ж на 1 га посівів озимих зернових, багаторічних трав щільність мишоподібних гризунів досягає 3 і більше колоній, необхідно терміново вжити винищувальних заходів, застосовуючи головним чином хімічні та біологічні засоби – родентициди.
Нагадаємо, агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till. Як повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.