Агрономія

Зона Полісся найбільше потребує впровадження точного землеробства, – думка

Зона Полісся найбільше потребує впровадження точного землеробства, – думка
Технологія широтно-імпульсної модуляції з частотою 100 Гц і розташовані через 25 см форсунки дають змогу обприскувати кожну рослину індивідуально за умови створення відповідної карти-завдання

Впровадження елементів точного землеробства найгостріше потребує зона Полісся через найбільшу строкатість умов для розвитку сільгоспкультур в межах одного поля.

Таку думку висловив головний агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець у ході Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING, що нині триває в Києві.

За його словами, коли господарство працює на чорноземах, і на полях немає явно вираженої строкатості, гострої потреби для впровадження точного землеробства немає. Якщо ж на 10 га поля трапляється 3-4 грунтові відміни, то тут є два шляхи: або працювати неефективно, або впроваджувати елементи точного землеробства.

На Поліссі, де господарює компанія «Захід Агропром», 90% площ – це дерново-підзолисті супіщані ґрунти з умістом гумусу 0,7-1%. Тут немає чітко вираженого рельєфу з перепадом у 50 м, але навіть мікрорельєф має велике значення.

«Раніше це була зона періодичного перезволоження. На сьогодні вона такою не є, але нерівномірність умов зволоження та мікрорельєф стають причиною утворення так званих «блюдець» – ділянок, де навесні виходить на поверхню рівень ґрунтових вод і підтоплює поля», – зазначив Олег Фурманець.

Крім того, на Поліссі ґрунти сформовані або на водно-льодовикових, або на алювіальних відкладах. Це стає причиною виходу на поверхню піщаних терас.

«Працювати там украй складно, адже конфігурація цих виходів геометрично неправильна і їх неможливо врахувати під час роботи з традиційною технікою. Такі поля ефективні лише за застосування диференційованих технологій», – додав агроном.