Агрономія

Знищити бур’яни у посівах пізніх культур допоможе передпосівний обробіток

У підприємстві «Агроекологія» для знищення бур’янів на полях з пізніми культурами роблять передпосівний обробіток на глибину залягання вологи.

Про такий досвід розповів головний агроном підприємства Сергій Козін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На другий третій день після сівби, коли сходів основної культури ще немає, проводять «сліпе» боронування. Борони налаштовують так, щоб робочі органи не діставали до глибини посіву, а тільки перемішували ґрунт на поверхні поля.

Коли сходи кукурудзи, соняшника матимуть по два справжніх листка, а рослини сої скинуть сім’ядольні листочки, проводять суцільне боронування.

Далі настає черга міжрядних обробітків. Перший з них відбувається приблизно за два тижні і є основним, під час якого робочі органи агрегатів проходять максимально близько від рослин, але так, щоб не зачепити коріння.

Другий міжрядний обробіток проводять, коли соняшник має дві пари листя, кукурудза четвертий листок, соя перший трійчастий. Цього разу більшу увагу приділяють зоні рядка: для знищення бур’янів треба, щоб сюди потрапляла земля і їх засипала.

Потім, у разі потреби, можуть провести ще третій обробіток. Але з ним треба бути обережніше, щоб не пошкодити культурні рослини, які вже підросли.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!