Агрономія

В «Агроекології» боряться з бур'янами на полях без агрохімікатів

Позбутися бур’янів допоможе застосування певних агроприйомів. На цьому наголосив головний агроном приватного підприємства «Агроекологія» Сергій Козін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«В органічному виробництві дуже багато працюють із землею ще до початку сівби. Ми виходимо в поле одразу, як ґрунт достигає й дає можливість заїхати техніці, — зазначив він. — Перша операція — ранньовесняне закриття вологи. Водночас відбувається й знищення холодостійких бур’янів, насіння яких вже починає проростати».

Рослини у цей час перебувають у фазі «білої ниточки», коли з насіння вже з’явився корінець і досягнув довжини кілька сантиметрів (за своїм виглядом він нагадує нитку білого кольору). Ґрунтообробна техніка, перемішуючи верхній шар ґрунту, не дає можливості бур’янам у цій фазі укорінитися, а це призводить до їх швидкої загибелі, тому що вони ще не мають власного запасу поживних речовин для розвитку.

Після цього в агропідприємстві щодня контролюють стан поля, адже різні види бур’янів починають сходити в різний час. Крім того, і сам обробіток — це провокація наступної хвилі їх проростання. Тому, як тільки бачать, що на полі знову почали з’являтися «білі ниточки», другий раз заходять з боронами.

Таких обробітків проводять кілька — скільки саме, залежить від конкретних умов: наявності вологи, тепла, тих чи інших видів бур’янів.

Цю технологію застосовують на тих площах, які потім засівають пізніми культурами кукурудзою, соняшником, соєю.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!