Зміщувати строки сівби озимої пшениці через брак вологи не варто, – агроном
Озиму пшеницю варто висівати в рекомендовані строки сівби і не експериментувати з їх відтермінуванням через брак вологи у ґрунті.
Таким висновком з AgroTimes поділився Юрій Зайда, агроном ДП ДГ «Зелені Кошари» СГІ НЦНС (Миколаївська обл.), адже жоден із його експериментів щодо сівби у пізніші терміни сівби не підтвердив позитивного впливу зміщення строків сівби на кінцевий результат.
«Відтермінування строків сівби озимої пшениці через дефіцит вологи в ґрунті не гарантує того, що далі складуться оптимальні погодні умови, – зауважив він. – Торік ми сіяли пшеницю у вересні в суху землю, а зійшла вона під час відлиги у січні-лютому. Шильце викинула, а вдарили заморозки – замерзла».
За сівби у сухий ґрунт фахівець рекомендує зменшити норму висіву на 10–20%, ця рекомендація стосується не лише озимих, а і ярих культур. Збільшивши площі живлення рослин, господарство підвищило врожайність на 20–30%.
На практиці підтверджено, що зріджені посіви набагато краще витримують контрастні температури, ніж загущені, а якість отриманого зерна значно вища, натура – більша.
Нагадаємо, строки сівби озимих зернових змістилися на 5-7 днів через потепління.