Агрономія

Зменшення норми висіву соняшнику сприяє інтенсивнішому перебігу вегетації, – досвід

У фермерському господарстві «Стелла-Макс» (Миколаївська обл.) дослідили вплив норми висіву соняшнику та ширини міжряддя (сіють на 70 і 45 см) на урожайність культури.

Про це AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс».

У господарстві здійснюють диференційний висів соняшнику, густота коливається від 40 тис. до 50 тис. насінин/га. Мінімальну кількість висівають на проблемних ділянках – зокрема, на бідних ґрунтах, і спираючись на досвід використання цих полів.

«Маючи сівалку на ширину міжряддя 45 см, ми пробували збільшувати відстань між рослинами й думали, що можемо збільшити густоту», – розповів фермер.

Але досліди показали, що збільшення норми висіву соняшнику до 60 тис. насінин призводять тільки до витрати насіннєвого матеріалу.

Натомість результат вирощування із шириною міжряддя 45 см і нормою висіву 40 тис. на схилах і полях з бідними ґрунтами, меншим запасом вологи – порадував: урожайність лишилась на тому самому рівні, як за сівби з нормою 50 тис. насінин, але вегетація перебігає інтенсивніше, листкова поверхня більша, стебло товстіше, а висота рослин нижча.

Фермер додав, що основна проблема зменшення густоти – це неможливість спрогнозувати погодні умови.

«Тому ми завжди орієнтуємось на складні погодні умови – зазначив Максим Максименко, – Так, за браку вологи на ділянках із меншою густотою буде більше шансів на врожай».

Нагадаємо, KSG Agro поступово зменшує норми висіву всіх культур.