Агрономія

Зібраний урожай зернових перевалив за 10 млн тонн

Поділитись:
Зібраний урожай зернових перевалив за 10 млн тонн

Станом на 18 липня в Україні зібрано 10 млн тонн зерна на 3,1 млн га (32% від запланованих 9,4 млн га) при середній урожайності 32,6 ц/га.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

«Дефіцит вологи в червні не дав можливості повністю реалізувати потенціал цьогорічного врожаю зернових колосових культур, однак це особливо не впливає на загальну зернову ситуацію», ‒ зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк

Він додав, що потреби країни у продовольчому зерні, для кормових цілей та для переробної промисловості задовольняються повністю. Обсяг експорту перевищить об’єм внутрішнього споживання.

Попри незначне зниження врожайності, завдяки світовій кон’юнктурі цін на зерно міністерство очікує, що річний фінансовий результат роботи сільгоспвиробників буде на рівні минулого року.

Крім того, Максим Мартинюк повідомив, що отримані результати оцінки якості зерна з південного регіону підтвердили добру та високу якість пшениці нового врожаю. За попередніми прогнозами, частка пшениці І-ІІІ класу зросте і може скласти 50-70% відповідно до загального валу.

На показники врожаю пізніх зернових суттєво впливатимуть кількість опадів та температурні режими липня-серпня.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями