Агрономія

Збільшення площ під нутом призведе до швидкого наростання його хвороб

Збільшення площ під нутом призведе до швидкого наростання його хвороб

Сьогодні головною проблемою при вирощуванні нуту є його хвороби, і подальше зростання й концентрація посівних площ під цією бобовою призведе до швидкого наростання кількості хвороб.

На нуті у світі виявляється понад 50 хвороб. В Україні найбільш поширеними й шкідливими є лише дві – аскохітоз і в’янення (фузаріози).

Вирішальним є сорт, який має бути стійким або толерантним як до хвороби загалом, так і до конкретних місцевих рас.

Неконтрольоване ввезення несертифікованого насіння з-за кордону може призвести до проникнення в країну нетипових для нашого регіону збудників і поширення нових небезпечних хвороб нуту.

Травмоване насіння проти нетравмованого більшою мірою потерпає від фітопатогенних грибів, мікротріщини є своєрідним сховищем для спор збудників хвороб.

Тому дуже важливим у насінництві зернобобових культур є своєчасне та якісне збирання, обмолот, очищення й сортування, що не допускають травмування насіння та механічного засмічення іншими культурами й сортами.

Існує високий ступінь кореляції між рівнем зараження насіння грибами й бактеріями та зниженням його схожості.

За наявності бактеріальної інфекції бажані результати можна отримати за обробки препаратами Фундазол, Вітавакс 200 ФФ, ТМТД. За наявності грибної інфекції рекомендовано застосовувати препарати Максим 025 FS, Ламардор, Ламардор Про, Максим Стар.

Важливо, що ці препарати не мають негативного впливу на утворення рослинами нуту бульбочок, до того ж поліпшують фізіологічні показники насіння.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!