Агрономія
Головне:
Агрономія

Дигестат знижує рівень кислотності ґрунту вдвічі, – досвід «Органік-Д»

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Дигестат сприяє відновленню ґрунтів, оскільки містить значну кількість мікро- та макроелементів, мікроорганізмів, а також нормалізує рівень рН ґрунту.

Про це розповів директор компанії «Органік-Д» Вадим Кричковський, інформує кореспондент AgroTimes.

«Ми запатентували власний дигестат ще задовго до того, які всі звернули на нього увагу. Згідно з отриманими результатами агрохімічного аналізу добрива, його використання дозволяє забезпечити рослини макро- і мікроелементами, на кислих ґрунтах зменшити рівень кислотності ґрунту вдвічі, а також зменшити використання мінеральних добрив», – зазначає директор підприємства.

За його словами, дигестат, що утворюється на основі перебродженого гною свиней, містить такі основні елементи, як азот, калій, фосфор, а також набір мікроорганізмів, зокрема, значну кількість патогенних і сапротрофних грибів. Відтак, такий дигестат є не лише органічним, а й біоорганічним добривом.

«Упродовж року ми досліджували певну ділянку щодо дії дигестату. Так, ми побачили, що в середньому за рік показник рН ґрунту підвищився на 0,72 одиниці, це відбувається за рахунок того, що дигестат має лужну формулу. Ми бачимо стабільне збільшення в ґрунті макро- та мікроелементів, зокрема, карбону та магнію. Таким чином дигестат є прямим відновлювальником ґрунтів», – додає Вадим Кричковський.

Нагадаємо, МХП використовує 10% усього обсягу органічних добрив в Україні, а також вдосконалює процес компостування. Як повідомлялося, для вермикомпостування на зиму варто створювати маточне поголів’я черв’яка.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ