Агрономія

Завдяки зрошенню Херсонщина отримує у 3-4 рази більше сільгосппродукції

Поділитись:
Завдяки зрошенню Херсонщина отримує у 3-4 рази більше сільгосппродукції

Херсонщина завдяки зрошенню земель щорічно отримує до 40% зернових культур, по 100% овочів, сої, рису. Один гектар зрошуваної землі дає в середньому у 3-4 рази більше готової продукції в грошовому вигляді ніж один гектар незрошуваної.

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода пише прес-служба Мінагрополітики.

За його словами, згідно показників окремих господарств урожайність озимої пшениці без зрошення склала 29 ц/га, а при зрошенні 65 ц/га, кукурудзи на зерно, відповідно, 15 ц/га, і 120 ц/га, сої 19 ц/га проти 48 ц/га.

«Також завдяки зрошенню, валовий збір овочевих культур з кожним роком зростає. Якщо в 2010 році було зібрано 842 тис. тонн, в 2011 — 1,1 млн тонн, а в 2015 році зібрали 1,2 млн тонн. Полив сільськогосподарських культур у 2016 році планується здійснити на площі 292,5 тис. га», — наголосив керівник департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

Він зауважив, що водночас проводиться подальша співпраця з Світовим банком та іншими інвесторами щодо фінансування проектів, пов’язаних з відновленням та модернізацією систем зрошення та перспектив її розбудови.

«Згідно з матеріалами проведеної інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем в області із наявних 427,1 тис. га зрошуваних земель поливається 292,2 тис. га, або 68%. Не використовується 134,9 тис. га, або 32%. Площі крапельного зрошення в 2015 році зросли вдвічі порівняно з 2010 роком і досягли 42 тис. га, що становить 50% до державного рівня», — зазначив Олександр Паливода.

Він пояснив, що в посушливі роки тільки зрошувані землі є гарантом отримання врожаю, а на богарних землях рослини дають низький урожай або гинуть взагалі, що тягне за собою фінансові втрати, недоотримання грошей до бюджету, соціальну напругу на селі.

Agravery

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями