Агрономія

Затяжна нестабільна весна сприяє виснаженню озимих

Поступове підвищення температури повітря сприяє відновленню вегетації озимих культур. А оскільки навесні культурні рослини часто ослаблені, а окремі рослини відстають в рості, вчені «Інституту здоров’я рослин» радять обов’язково у весняний період дослідити зернові та ріпак на вміст елементів живлення.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Інституту здоров’я рослин.

Дослідження зернових та ріпаку допоможе виявити дефіцит, а також скоригувати чи побудувати оптимальну для них систему живлення макро- та мікроелементами.

«Можна провести підживлення навмання, покладаючись на досвід чи пораду друзів, і очікувати, чи не проявиться візуально дефіцит того чи іншого елемента у критичні для культури фази – але тоді буде запізно. Затяжна нестабільна весна сприяє виснаженню озимих, тому найкращим рішенням буде проведення лабораторних досліджень на вміст основних елементів живлення. Порівнявши отримані данні з нормативами, ми рекомендуємо необхідні добрива та їх дозу», – зазначає фахівець «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков.

Для проведення лабораторних досліджень потрібно викопати не менше 50 рослин із кореневою системою та ґрунтом, обмотати корені зразка вологою тканиною чи папером, помістити до ящика та надіслати зразок до лабораторії.

Нагадаємо, на посівах озимої пшениці прогнозують розвиток септоріозу.