Агрономія

Застосування поверхневого обробітку ґрунту сприяє збільшенню обмінного калію

Застосування поверхневого обробітку ґрунту сприяє збільшенню обмінного калію

Застосування мілкої оранки на дернових опідзолених ґрунтах на глибину 14-16 см та поверхневого обробітку ґрунту на глибину 10-12 см сприяє збільшенню обмінного калію у верхньому шарі 0-10 см, що становить відповідно 103 та 113 мг/кг ґрунту. 

Про це свідчать дослідження Прикарпатської державної сільськогосподарської станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН під час вирощування ріпаку озимого в умовах Передкарпаття на дернових опідзолених ґрунтах.

Згідно з ними, вміст обмінного калію за поверхневого обробітку був на 11 мг/кг ґрунту більшим, порівняно з оранкою на 20-22 см, що зумовлено зосередженням мінеральних добрив у верхній частині орного шару.

На дернових ґрунтах уміст обмінного калію найбільш високим він є у ґрунті в період сходів ріпаку озимого, де за сприятливої температури й вологи ґрунту найбільша розчинність і рухомість калію у ґрунті та добривах. 

На період сходів у варіанті з оранкою на глибину 20-22 см уміст обмінного калію в орному шарі сягав 102 мг/кг ґрунту, у шарах 0-10 см – 100, 10-20 см – 108 мг/кг ґрунту.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!