Агрономія

Застосування мікродобрив у вирощуванні сої впливає на масу бульбочок

Регулюванням формування бульбочок на рослині шляхом застосування мікродобрива можна суттєво впливати на формування врожайності культури.

Такі результати досліджень науковців Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

При обробці насіння сої мікродобривом та обробці насіння сої + внесення мікродобрива по вегетації рослин (перед цвітінням) була накопичена однією рослиною більша маса бульбочок на 0,29 – 0,28 г у скоростиглого сорту Панна та на 0,30 – 0,32 г у середньостиглого сорту сої Святогор ніж, відповідно, на контрольному варіанті.

Кореляційний аналіз одержаних показників дозволив отримати рівняння залежності врожайності насіння сорту Панна та сорту Святогор від величини маси бульбочок на рослині, де коефіцієнти кореляції їх дорівнюють r = 0,72, r = 0,86, що, відповідно, підтверджує тісний зв’язок між цими показниками.

Використання мікродобрива не пригнічувало дію мікроорганізмів у ґрунті. Максимальна їх активність проявлялась в середині вегетації сої у фазі цвітіння рослин незалежно від досліджуваного сорту.

За висотою рослини сої були кращими на ділянках, де вносили мікродобриво: перевищення над контролем складало 6,8 – 13,8 см, що пояснюється кращою схожістю рослин та більш збалансованим живленням культури в період її вегетації.