Агрономія

Застосування деструктора дозволяє зменшити використання аміачної селітри на 80%

Застосування деструктора дозволяє зменшити використання аміачної селітри на 80%

Як показують багаторічні дослідження, застосування препарату-деструктора дозволяє не лише зменшити використання аміачної селітри на 80%, а й сприяє формуванню корисної ґрунтової біоти. Відбувається це через конкурентне пригнічення патогенної мікрофлори ґрунту.

Про такі результати досліджень у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише доктор сільськогосподарських наук Євген Юркевич.

Також препарат пришвидшує розвиток рослин шляхом мінералізації рослинних решток й утворення ріст-активних сполук у розкладанні органічної маси.

Натомість загортання решток у ґрунт потребує додавання аміачної селітри з розрахунку 30 кг у фізичній вазі на кожну тонну решток. Таким чином, на кожен гектар потрібно внести 200–250 кг селітри. Це виливається в значні грошові витрати. Також унесення селітри потенційно вирішує лише питання зменшення азотного голодування наступної культури сівозміни, але не розв’язує комплексної проблеми збереження родючості й здоров’я ґрунту.

Разом із тим унесення азоту в діючій речовині від 60 кг/га активує фітопатогенну мікрофлору ґрунту, адже більшість фітопатогенних грибів (збудників фузаріозу, септоріозу тощо) здатні до активного розкладання целюлози, тому саме рослинні рештки є одним з основних джерел інфекції. А це, своєю чергою, призводить до підвищення витрат на ЗЗР.

Своєю чергою, інтенсивне застосування пестицидів призвело до значного зниження кількості мікроорганізмів, які розкладають целюлозу, що відіграє ключову роль у процесах ґрунтоутворення. Тому досить часто можна спостерігати, що в ґрунті не розклалися рештки ще позаторішньої культури.

Відтак, для пришвидшення розкладання й гуміфікації рослинних решток деякі аграрії застосовують деструктори стерні (хоча їхня доцільність також є далеко неоднозначною).

Нагадаємо, пожнивні рештки допоможуть відновити баланс органічної речовини в ґрунті. Раніше повідомлялося, як правильно працювати з пожнивними рештками.