Агрономія

Запропоновано дієву схему обробки посівів сої від чортополохівки

Чисельність гусениць чортополохівки (сонцевика будякового) на посівах сої можна стримати нижче від рівня економічного порогу шкідливості, якщо застосувати інсектициди з різними діючими речовинами — хлорантраніліпрол; хлорпірифос і ципермитрин; лямбда-цигалотрин. Такі результати досліджень отримали науковці Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обприскування проводили різними інсектицидами з інтервалом обробки 14 днів. До обприскування щільність гусениць у ІІІ декаді травня на сої становила 10,2 екз./м² — за ЕПШ 2–3 гус./м². Було проведено обприскування трьома інсектицидними препаратами: №1 — з д. р. хлорантраніліпрол, №2 — з д. р. хлорпірифос і ципермитрин, №3 — хлорантраніліпрол у рекомендованих дозах.

Найбільша ефективність обприскування була на третій день обліку: за обприскування препаратом №1 ефективність була 79,4%; інсектицидом №2 відповідно — близько 70%; інсектицидом №3 — 72,5%. Зважаючи на розтягнутий літ метеликів на низьку ефективність інсектицидів на 14-ту добу після обприскування було рекомендовано провести друге обприскування в ІІ декаді червня.

Дослідження по застосуванню трьох інсектицидів із різними діючими речовинами у ІІ декаді червня показали, що щільність гусениць значно знизилася після повторного обприскування.

До обробки щільність чортополохівки становила 9,6 екз./м². Після обробки препаратами щільність гусениць становила на 3-тю добу залежно від застосованого препарату 0,5–0,9 екз./м² (ефективність понад 90,6%): на 7-му добу — 1,1–1,4 екз./м² (ефективність понад 85%), на 14-ту добу 1, 5–1,9 екз./м² (ефективність понад 80%).

Дізнайтесь про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!