Агрономія

На Черкащині виявили небезпечного шкідника сільгоспкультур

Гусінь чортополохівки. Фото пресслужби ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

На території Черкаської області відбувається літ метеликів чортополохівки (Vanessa cardui).

Про це повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області.

Чортополохівка – це денний метелик із розмахом крил 50-60 мм, світло-червоного або яскраво-коричневого кольору. Статевий диморфізм виражений слабко. На передніх крилах малюнок із чорних смуг, білих плям біля вершин і звивистою чорною поперечною смужкою за зовнішнім краєм.

Знизу передні крила рожеві з чорно-білим малюнком. Задні крила зверху з чорними поперечними смужками та окоподібними плямами по зовнішньому краю, знизу – ясно-бурі з мармуровим малюнком і синьо-жовтими окоподібними плямами по зовнішньому краю.

Гусениці чортополохівки темно-сірі, вкриті шипами. Скелетують листя, скріплюючи його павутинками. У роки масової появи, знищивши бур’яни, гусінь може завдати відчутної шкоди рослинам сої, соняшнику, рицини, кукурудзи, овочевих і баштанних культур, іншим, передусім засміченим посівам. На присадибних ділянках гусениці не нехтують айстрами, лавандою, артишоком тощо.

«За відродження і живлення гусениць чортополохівки (економічний поріг шкодочинності – одна-дві гусениці на одну рослину) заселені шкідником рослини рекомендують обробляти інсектицидами з діючою речовиною імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин та іншими», – ідеться в повідомленні.

Обробку пестицидами, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години, радять фахівці.

Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Нагадаємо, масового льоту кукурудзяного метелика цього року вже не буде.