Агрономія

Захистити цукрові буряки від хвороб допомагає сівозміна і передпосівна обробка насіння

Захистити цукрові буряки від хвороб допомагає сівозміна і передпосівна обробка насіння

Щодо заходів захисту посівів цукрових буряків від хвороб передусім слід звернути увагу на зниження враженості молодих рослин коренеїдом.

У пізніший період вегетації цукрових буряків слід звернути увагу на боротьбу з плямистостями, такими як альтернаріоз, церкоспороз, фомоз і за сухої з високими температурами погоди – борошнистої роси. 

Для того, щоб уникнути масового ураження цукрових буряків коренеїдом, слід дотримуватися чергування культур у сівозміні.

Також важливе значення в зниженні ураженості сходів коренеїдом має передпосівна обробка насіння захисно-стимуляційними речовинами. Без застосування цього заходу висівати цукрові буряки не рекомендується. 

У зниженні ураженості посівів культури плямистостями крім ретельного виконання агротехнічних операцій вирощування (дотримання сівозміни, збалансоване живлення рослин тощо) важлива роль відводиться профілактичним обприскуванням посівів ефективними фунгіцидами або їх композиціями. 

Вчасне застосування цього заходу дозволяє зберігати від ураженості патогенами листковий апарат рослин, а відтак і підвищити їхню продуктивність. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!