Агрономія

«Західний Буг» збільшує площі застосування strip-till

«Західний Буг» збільшує площі застосування  strip-till

ПП «Західний Буг» застосовує strip-till уже протягом чотирьох років і планує збільшувати площі під цією технологією. Так, 2021 року strip-till тут застосували на 3,884 тис. га, 2022 – 7,609 тис. га, 2023 – 5,368 тис. га, а на 2024 заплановано 8,802 тис. га із 64 тис. га, що їх обробляє компанія.

Про це розповів агроном ПП «Західний Буг» Володимир Петрунів у ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт».

«Ми почали застосовувати strip-till, тому що завдяки йому маємо суттєве зниження собівартості. Наразі застосовуємо цю технологію лише по озимих ячменю, ріпаку, пшениці, а також сої, але плануємо застосовувати і на кукурудзі та цукрових буряках. В цілому горизонтальним обробітком ґрунту не займаємося уже 10 років», – зазначив Володимир Петрунів.

Окрім суто агрономічних переваг, як-от менше ущільнення ґрунту, збільшення біоти в ґрунті, завдяки strip-till в компанії також заощаджують на пальному, адже ця технологія потребує меншої кількості проходів техніки.    

«За strip-till ми маємо такий самий урожай, як і на класичній технології, але з меншими витратами на 100$/га. Тобто, ми не можемо вплинути на ринкову ціну зерна чи добрив, але можемо контролювати свої витрати», – додав фахівець.

Нагадаємо, завдяки внесенню органіки та вапнуванню «Західний Буг» покращує стан ґрунту.