Агрономія

«Захід Агропром» змінить терміни сівби соняшнику

Минулого сезону частка соняшнику на угіддях ТОВ «Захід Агропром» (Рівненська обл.) становила 10%. Це зумовлено тим, що культура все ж є не типовою для регіону (підприємство працює в зоні Західного Полісся) і потребує технологічної доробки. До того ж, агрономи стикаються з багатьма ризиками через кліматичні умови, що впливає на рентабельність культури.

Про це AgroTimes розповів Олег Фурманець, агроном ТОВ «Захід Агропром».

«Попри це, у найближчі сезони частка соняшнику у загальній структурі посівів нашої компанії зберігатиметься у межах 10%, але при цьому внесемо зміни у технологію вирощування, – додав він – Ми вже зробили чимало висновків після сезону 2019 року, а минулий рік тільки підтвердив їх».

Проводячи тести на своєму Аграрному полігоні, агрономи знайшли кілька дуже цікавих і ефективних рішень, які знижують ризики у вирощуванні культури й дають хороші прибавки врожаю. Отже, будуть впроваджувати їх у виробничу практику.

Зокрема, цьогоріч терміни сівби соняшнику змістять на пізнішу пору -– це оптимальний варіант, ураховуючи сильні коливання температур у квітні.

Наступного сезону орієнтуватимуться на класичні гібриди: як показала практика, гербіцидні технології менш ефективні, а врожайність за їх застосування відчутно падає.

Оскільки впродовж сезону спостерігаються суттєві коливання зволоження, а восени період збирання може потрапити під дощі, то гібриди обирають ранні. Кондитерські й олеїнові гібриди проходили апробацію на Аграрному полігоні, однак стабільної перспективи по них поки що не бачать.

Нагадаємо, ранні терміни сівби соняшнику – одна з поширених помилок виробників. Натомість пізні строки сівби знижують ризик зараження соняшнику фомопсисом.