Агрономія

За яких умов вносити стартові фосфорні добрива не доцільно

Стартові фосфорні добрива можна взагалі не застосовувати, якщо вміст рухомого фосфору в ґрунті більший від середнього, і коли основні фосфорно-калійні добрива були внесені в розкид і закладені легкими й важкими боронами, культиватором або плугом і плугом із передплужником, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За закладення добрив легкими й важкими боронами практично всі добрива потрапляють у шар ґрунту 0–5 см, культиватором – 76%, а плугом і плугом із передплужником – відповідно 23 і 7% добрив опиняються у верхньому шарі.

Припосівні добрива доцільно вносити тільки в разі, коли у ґрунті рівень забезпечення рухомого фосфору середній або нижчий від середнього, і основні фосфорні та калійні добрива були внесені локально стрічково на глибину 15–20 см, бо у верхньому посівному шарі фосфору може бути не достатньо для проростання насіння рослин.

Ефект від стартових добрив може нівелюватися через розтягування й затримання сівби через використання припосівного добрива. Кожна доба запізнення із сівбою культур після оптимального строку знижує врожайність на 1%.

Раніше було названо способи внесення фосфорно-калійних добрив під озиму пшеницю.