Агрономія

За нестачі опадів особливо ефективним є безполицевий обробіток ґрунту

За нестачі опадів особливо ефективним є безполицевий обробіток ґрунту

У роки з малою кількістю опадів особливо ефективним є проведення безполицевого обробітку ґрунту в осінньо-зимовий період.

Такий обробіток ґрунту забезпечує додаткове накопичення вологи проти оранки.

Безполицевий обробіток здійснюється різними типами знарядь – плоскорізними або чизельними, які мають свої особливості застосування.

Зокрема, плоскорізний обробіток краще проводити після зернових колосових культур за умов достатнього зволоження орного шару ґрунту. Недоцільно його застосовувати після грубостеблових культур і на переущільнених і сухих ґрунтах, а також на схилових землях.

Чизельний обробіток найбільш вдало поєднує позитивні якості оранки й безполицевого розпушування ґрунту.

Його застосування практично не залежить від попередників і може проводитися на схилових землях, де завдяки наявності рослинних решток і стрічковому розущільненню ґрунту значно уповільнюється стік води, що забезпечує додаткове накопичення вологи до 200 м³/га.

Водночас застосування безполицевого обробітку ґрунту часто призводить до унеможливлення якісного застосування ґрунтових гербіцидів унаслідок великої кількості рослинних решток на поверхні, на яких затримуються гербіциди й не потрапляють у ґрунт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!