Агрономія

За ґрунтового підживлення соняшнику слід враховувати глибину розташування його бокових корінців, – науковець

Під час ґрунтового підживлення соняшнику необхідно враховувати глибину розташування бокових корінців рослини – щоб не травмувати їх.

На цьому наголосила  головний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН доктор с.-г. наук Катерина Макляк.

За її словами, строки внесення добрив для підживлення соняшнику впродовж перших етапів розвитку рослини обмежені будовою її кореневої системи.

«Річ у тім, що у верхній частині головного кореня рослини на глибині 5-30 см розташовані бокові корінці, розгалуження першого порядку, що розростаються майже паралельно поверхні ґрунту та утворюють густу мережу тонких корінців. Глибоке рихлення (більше 10 см) супроводжується значним ушкодженням кореневої системи соняшнику», – зазначила науковець.

Катерина Макляк звернула увагу, що верхній шар ґрунту, який містить підвищену кількість поживних речовин, та в який власне і вносять добрива для підживлення, рослинами не використовується. Винятком можуть стати умови високого зволоження, які посприяють швидкому повторному розвиненню вторинної кореневої системи.

Нагадаємо, на початку вегетації соняшник більше потребує фосфору, а не азоту. Як повідомлялося, господарство на Хмельниччині зменшить площі під соняшником на користь пшениці. Також була названа головна проблема в боротьбі із соняшниковим вовчком.