Агрономія

За два роки Україна може подвоїти урожай сої — учасник ринку

За два роки Україна може подвоїти урожай сої — учасник ринку

У найближчі рік-два аграрії України можуть збільшити урожай сої до 5-6 млн т з подальшими перспективами виробництва олійної культури до 8 млн т.

Такий прогноз в коментарі АПК-Інформ дав засновник компанії «Apollo Group» Юрій Давидов.

«Потужності для зберігання цієї олійної в порівнянні з іншими культурами потрібні менші, що дозволяє зберігати її фермерам у себе на складах. Крім того, стабільно зростає попит на сою як на експортному ринку, так і з боку внутрішньої переробки. До того ж, останнім часом збільшується кількість заводів, орієнтованих на переробку саме сої», — зазначив Давидов.

Згідно його прогнозу, в міру зростання посівних площ під соєю структура споживання культури дещо зміниться, «близько половини олійної буде експортуватися, решта — перероблятися всередині України».

«Однак досягнення прогресу в галузі переробки сої буде більш трудомістким, ніж було для насіння соняшнику. По-перше, тому що більшість споживачів соєвого шроту має власні потужності з переробки, і відповідно єдиним напрямом продажів залишається експорт. По-друге, стане актуальною проблема отримання стабільного протеїну в соєвому шроті, беручи до уваги якість сировини. У нас, на жаль, ще немає культури вирощування сої, яка дозволила б отримувати високі врожаї якісної олійної», — додав Давидов.

Нагадаймо, в 2015 Україна зібрала рекордний урожай сої — понад 4 млн т.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!