Агрономія
Головне:
Агрономія

З підвищенням температури зростає ризик неправильного застосування КАС

Підживлювати посіви сільгоспкультур КАС потрібно дуже обережно, тому що застосування за температури, вищої ніж +10-15°С, це добриво може завдати опіків, як і його внесення по вологому листку, тобто по росі чи після дощу.

Про це AgroTimes розповів агроном Андрій Кулян.

«Пошкодження листка призводить до порушення фотосиснтезу рослини, що безпосередньо впливає на врожайність. Якщо опіки незначні, то, завдяки живленню через кореневу систему рослина відновиться самостійно», — пояснив він.

Також неправильне застосування КАС може призвести до пошкодження агрегатів. Оскільки КАС, особливо за внесення чистим, є більш в’язкою рідиною, ніж вода, то для правильного його застосування потрібно врахувати тиск у форсунках.

Чистим КАС можна працювати по листку на початку вегетації, застосовуючи відповідні форсунки. Це добриво має властивість крісталізуватися, що може призвести до підвищення тиску в магістралі обприскувача та загрожує виходу з ладу помпи. Якщо господарство закуповує добриво заздалегідь, то має врахувати цю його особливість і правильно зберігати.

«Таких нюансів дуже багато. Агрономи мусять їх ураховувати у своїй роботі, щоб ухвалювати правильні рішення й забезпечувати рентабельність культур», — додав Андрій Кулян.

Нагадаємо, внесення азотних добрив слід розподілити на 3-4 рази протягом вегетації.

Журнали