Агрономія

З переходом на біоенергетику можна протидіяти глобальному потеплінню та відновлювати ґрунти, – думка

Критичне зменшення вологозабезпечення сільського господарства спричинене глобальним потеплінням, що спровоковане спалюванням великої кількості викопних палив, нафтопродуктів і природного газу. Відтак, бодай частково вирішити проблему може перехід на біоенергетику. Крім того, це сприяє покращенню стану ґрунтів.

Таку думку висловив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, інформує кореспондент AgroTimes.

«Щоб вирішити проблему з водою в Україні, ми приречені переходити на вуглецево-нейтральну економіку та відновлювальні джерела енергії. З погляду нашої компанії Україна може до 2070 року повністю перейти на джерела відновлювальної енергії», – зазначив  керівник асоціації.

Разом з тим він зауважив, що біоенергетика створює рідкий дигестат,  що може використовуватися як органічне добриво та покращувач ґрунту, адже біоконверсія, стабілізація та гігієнізація рідких і твердих видів сировини, побічних продуктів в біогазових установках утворює дигестат.

«Другий крок покращення стану ґрунтів – це вирощування покривних культур (сидератів) на ріллі з наступним виробництвом з них біогазу та поверненням дигестату в ґрунти. І третє, що може дати біоенергетика, – це використання деградованих, забруднених земель для вирощування енергетичних культур, в тому числі на біогаз»,  – додає Георгій Гелетуха.

Відтак, органіка, вирощена на малопродуктивних деградованих землях, через дигестат повертається в ґрунт і покращує його якість.

Нагадаємо, вперше в Україні біогазова установка працюватиме лише на пожнивних рештках.