Агрономія

З наступного року в Україні з'явиться унікальне добриво з інсектицидним ефектом

З наступного року в Україні планують випробовувати унікальне добриво з інсектицидним ефектом. Його було створено в рамках національної програми боротьби з мармуровим клопом у Грузії.

Про це повідомив власник та керівник компанії «Техно-Лан» Віктор Кухарчук.

За його словами, при внесенні на поля цього добрива, окрім живлення, рослина отримує ще й інсектицидний захист. Втім, добриво слугуватиме переважно для підживлення рослин, адже застосування в якості основного живлення потребує великої норми робочого розчину.

«Наразі плануємо дослідити, як добриво працює за мінімальних температур. Перевіримо, як воно вплине на мишей, можливо, воно має ще й родентинцидний ефект. Окрім цього, будемо тестувати його вплив на бджіл, це також одне з ключових питань», – зазначив Віктор Кухарчук.

З метою випробувань в умовах України незабаром планується ввезти партію обсягом 20-30 тонн. У вільному продажі добриво з’явитися вже у березні-квітні 2020 року.

«Вартість коливатиметься в межах $15-17/літр. Норма витрати – 0,5-1 л/га. Здешевити вартість вдасться за умови подальшого запуску виробництва в Україні. Воно працює як хлорпірифос, який коштує оригінал 15 доларів. Якщо ще додати ціну мікродобрива окремо, то вийде однозначно дорожче за наше добриво. За моїми підрахунками вигода становить 40-50%. Це відома речовина, але до неї додані правильні присадки, прилипач, які в правильній комбінації дозволяють досягти зовсім інакшого ефекту», – підсумував фахівець.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!