Агрономія

З ґрунтозахисних технологій українські аграрії віддають перевагу мінімальному обробітку

З ґрунтозахисних технологій українські аграрії віддають перевагу мінімальному обробітку

З усіх ґрунтозахисних технологій українські аграрії віддають перевагу мінімальному ґрунтообробітку та застосовують комбіновані підходи.

Про такі результати опитування, проведеного експертами ФАО та Асоціації «Дунайська соя», повідомив консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», національний експерт із ґрунтоощадного землеробства ФАО Микола Биков у своїй колонці на AgroTimes.

Опитували фермерів, які найближче підійшли до впровадження ґрунтозахисних технологій.

«Ми, зокрема, запитали, які технології для них найбільш прийнятні, і з’ясували, що в більшості випадків українські фермери впроваджують мінімальний ґрунтообробіток та застосовують комбіновані підходи. Як показало опитування, у зоні Лісостепу найбільше (77%) фермерів застосовують mini-till, на другому місці – оранка (15%) і на третьому – no-till (8%). У зоні Степу також переважає mini-till (54%), далі йде оранка (24%), no-till (15%) і найменше – strip-till (7%)», – зазначив фахівець.

На питання, яку частку своїх земель сільгосппідприємства відводять під ґрунтозахисні практики, понад 46% фермерів у Лісостеповій та Степовій зоні відповіли, що використовують ґрунтозахисні технології більш ніж на 70% свої територій; ще 25% опитаних застосовують їх на 50-70% свої площ.

Раніше експерт зазначав, що обсяги застосування оранки в Україні будуть зменшуватися.