Агрономія

«Юхимівське» на Вінниччині зібрало ріпак із рекордною врожайністю

«Юхимівське» на Вінниччині зібрало ріпак із рекордною врожайністю

ПП «Юхимівське» на Вінниччині цього року зібрало ріпаку із рекордною врожайністю – 42 ц/га, тоді як торік цей показник був на рівні 37 ц/га, а середня врожайність за останні п’ять років у господарстві, не рахуючи цього року, – 35-37 ц/га.

Про це пише головний агроном ПП «Юхимівське» Іван Шаляревич у своїй колонці на AgroTimes.

«Такий рекордний результат вдалося отримали в першу чергу завдяки тому, що погодні умови і кількість вологи в ґрунті торік на момент сівби озимого ріпаку були дуже сприятливими. Ми отримали гарні сходи, рослини увійшли в зиму в оптимальній фазі, запаслися всіма необхідними елементами й поживними речовинами», – зазначив агроном.

«Під урожай 2021-го в нас було менше посіяно ріпаку, а вже під урожай-2022, зважаючи на сприятливі умови для сівби, збільшили площі під ним аж до 500 га (15% у структурі посівів). Це був перший рік, коли ми так багато площ віддали цій культурі. І головне – не прогадали. Цьогоріч посіяли стільки ж», – додав Іван Шаляревич.

Цього року, за його словами, умови для сівби озимого ріпаку подібні. У господарстві відсіялися майже без добрив, зате у добре зволожений ґрунт. Сприятливі умови сівби та гарні сходи – запорука доброго врожаю культури, переконаний фахівець.

Нагадаємо, сівба озимих зернових стартувала практично у всіх областях.