Як впливають на ґрунт крапельне зрошення та дощування, – дослідження
Зміни агрофізичного стану ґрунтів за крапельного зрошення мають менш виражений характер проти змін на варіантах дощування, але більш диференційовані просторово на відрізку стрічка – рядок – міжряддя.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного на Харківському стаціонарному досліді інституту овочівництва та баштанництва НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Як зазначається, поєднання крапельного зрошення з різними способами удобрення зменшує ризик негативних змін структурноагрегатного стану в зонах стрічок і рядків.
Щільність складення зазнає лише сезонних змін, проте в багаторічній динаміці істотних змін немає. Сформовані контури зволоження суттєво не впливають на агрофізичні властивості, ключовим є механічне ущільнення після проходів сільгосптехніки, передусім у міжряддях.
Отже, у зоні безпосереднього впливу крапель (стрічка, рядок культур) у межах кореневмісного шару створюються сприятливі, наближені до оптимальних для овочевих культур параметри основних агрофізичних властивостей ґрунту (структурно-агрегатний склад, щільність складення, вологість).
Нагадаємо, якість поливної води має слабкий вплив на ущільнення ґрунтів. Раніше повідомлялося, як крапельне зрошення впливає на сольовий режим чорноземів.