Агрономія

Які особливості застосування хімпрепаратів у боротьбі зі шкідниками ріпаку

Які особливості застосування хімпрепаратів у боротьбі зі шкідниками ріпаку

Застосовувати хімічні препарати у боротьбі зі шкідниками озимого ріпаку необхідно, ураховуючи результати обстежень посівів, зокрема економічні пороги чисельності шкідників, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Проти ґрунтових і шкідників сходів ефективним є протруювання насіння, яке залежно від препарату здатне захищати рослини протягом 30-45 днів. Для протруєння насіння ріпаку застосовують препарати з діючими речовинами: бета-цифлутрин, клотиніадин, тіаметоксам, фіпроніл й інші, дозволені для застосування.

Крім цього, для боротьби з ґрунтовими шкідниками зареєстровано препарат на основі тефлутрину, який застосовують під час сівби. Якщо в період осінньої вегетації виявлено шкідників більше від порогової чисельності, слід проводити обприскування посівів інсектицидами.

Проти жуків ефективними є препарати з групи синтетичних піретроїдів з активними речовинами: альфациперметрин, дельтаметрин, лямбдацигалотрин, бета-цифлутрин, зетациперметрин, есфенвалерат; нікотиноїди-ацетаміприд, імідаклоприд, тіаклоприд.

Проти личинок і гусениць шкідників ефективнішими є фосфорорганічні інсектициди з діючими речовинами: диметоат, малатіон, хлорпірифос, фенітротіон, фозалон, фоксим. Препарати різних хімічних груп мають свої переваги й недоліки, тому до їх вибору треба підходити виважено.

Для боротьби з мишоподібними гризунами застосовують родентициди у формі принад, які містять діючі речовини бродіфакум, бромадіолон, дифенацин, флокумафен, фосфід цинку.

Нагадаємо, гідротермічні умови спричинили розповсюдження хвороб озимого ріпаку. Раніше повідомлялося, які профілактичні заходи захисту озимого ріпаку від хвороб.