Агрономія

Які особливості обробітку ґрунту під соняшник у Степу

Які особливості обробітку ґрунту під соняшник у Степу

У вирощуванні соняшнику в Степу всі агротехнічні заходи мають бути спрямовані на збереження вологи. Тобто не варто зайвий раз обробляти поле, якщо воно чисте від багаторічних бур’янів або падалиці озимини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як показують дослідження, серед негативних сторін основного обробітку ґрунту без обороту пласта є слабка ефективність у боротьбі із засміченістю посівів. Тому безполицевий спосіб обробітку ґрунту восени ефективний під соняшник лише в разі широкого використання гербіцидів.

Отже, за вологозбережної технології рекомендується проводити гербіцидний обробіток, що здійснюється за 4-10 днів до сівби культури.

Спостережено, що на чистих від бур’янів полях основний обробіток ґрунту без обертання скиби не знижував урожайності соняшнику. У тих випадках, коли поверхневий обробіток (на глибину 8-10 см) проводився на фоні обробітків з обертанням скиби в попередні роки, врожайність соняшнику не лише не знижувалася, а й мала тенденцію до збільшення.

Раніше повідомлялося, як корелюються ширина міжрядь соняшнику і площа живлення та як підвищити користь від соняшнику для інших культур у сівозміні.