Як зміцнити імунітет рослин та підвищити врожайність
Калій значною мірою регулює водний режим та підвищує стійкість рослин до посухи. Важкі глинисті ґрунти містять значно більше калію, порівняно з піщаними та суглинковими, оскільки найбільша його кількість знаходиться саме в глинистій фракції.
Таким досвідом поділилися в агрохолдингу «Астарта-Київ».
«Рослини здатні поглинати калій у вигляді іона (K+) безпосередньо з ґрунту. Проте, на більшості територій нашої країни, його запаси не здатні повністю забезпечити високі потреби сучасних сортів та гібридів, тому актуальним є застосування калієвмісних мінеральних добрив. Значна кількість калію міститься в органічних добривах та пожнивних рештках культур, тому робота з ними є надзвичайно важливою», – пояснює Вікторія Олійник, агрохімік агрономічного відділу компанії.
Під час виробництва калійних добрив використовують природні поклади солей калію: сильвініт, каїніт, карналіт, алуніт, поліганіт та ін. Найбільша кількість калійних солей зосереджена в Канаді, росії, білорусі, США, Німеччині та Китаї.
В залежності від сировини, калійні мінеральні добрива в основному представлені наступними видами: калій хлористий, сульфат, калію, калійна сіль, калімагнезія. Найбільш поширеним на ринку є калій хлористий. Отримують його в результаті переробки карналітових та сильвінітових руд.
«В Астарті вирощуємо багато культур високого виносу калію: буряки цукрові (5 кг на т основної продукції з урахуванням побічної), ріпак (90 кг/т), соняшник (115 кг/т). Тому для них насамперед плануємо додаткове внесення калію з органічними та мінеральними добривами, використовуючи дані агрохімічного аналізу ґрунту», – додає Вікторія Олійник .
Доступність рослинам калію покращується з підвищенням вологості ґрунту та аерації. Оптимальною температурою для його засвоєння є 16-25 °С, що ускладнює живлення рослин в холодні весни.
Нагадаємо, пошкодження рослин озимої пшениці заморозком мінімізують гумати.