Агрономія

Як зменшити ризики поширення склеротиніозу на посівах

Як зменшити ризики поширення склеротиніозу на посівах

Для уникнення ризиків зараження та зменшення поширення склеротиніозу в польових культур є кілька важливих порад, що дають змогу здійснити ефективну профілактику. Одним із головних заходів боротьби є уникнення сівозміни зі сприйнятливих до склеротиніозу культур, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Цей гриб є на багатьох культурах. Рівень ризику може бути дуже високим – аж до ураження всієї площі вирощуваної культури. На соняшнику уникайте поливу під час цвітіння. На сої відсоток ураження залежить від вологості. Перший полив слід робити якомога пізніше, інтервал від 10 до 15 днів між кожним циклом поливу зменшує загрозу склеротинії.

Вибір сорту – важливий елемент профілактики склеротиніозу. Для ріпаку всі класичні сорти сприйнятливі до склеротинії, за винятком деяких нових стійких сортів.

Сорт сої слід вибирати також з урахуванням його стійкості до вилягання, адже сприйнятливість до склеротинії та вилягання пов’язані. Закриття ґрунту нестійкими до вилягання сортів чи через загущені посіви створює вологе середовище, що сприяє проростанню гриба. Для вирощування соняшнику уникайте вибору чутливих сортів.

Високий ризик появи склеротинії у загущених посівах. Чим щільніше покриття ґрунту, тим вологішим є середовище, що сприяє розвитку грибка. Тому під час сівби необхідно контролювати густоту.

Правильна боротьба із забур’яненістю посівів є основним чинником, з одного боку, для знищення широколистих бур’янів, які є рослинами-господарями для склеротиніозу, з іншого – для уникнення появи надмірної вологи в посівах, що створює сприятливі умови для патогенів.

Також важливо уникати надмірного живлення рослин. Якщо земля під паром, підмочіть заражені ділянки, що зменшить кількість життєздатних склероціїв у ґрунті.

Раніше було названо передові рішення для контролю хвороб соняшнику. Також повідомлялося, як розпізнати склеротиніоз соняшнику та захистити посіви.