Як збалансувати мінеральне живлення цукрових буряків
Для формування 1 т коренеплодів потрібно в середньому 6 кг азо[1]ту, 2,5 кг фосфору, 7,5 кг калію та значну кількість інших елементів: кальцію, магнію, натрію, сірки тощо. Однак неправильне застосування дуже високих норм добрив часто призводить не лише до зниження їх віддачі, а й до істотного зниження цукристості коренеплодів.
Як збалансувати мінеральне живлення цукрових буряків, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для одержання врожаю буряків 80 т/га і більше співвідношення між основними елементами живлення має становити N : P : K = 1,0 : 0,75 : 1,4. За такого співвідношення фосфорно-калійні добрива слід уносити під основний обробіток ґрунту восени, а азотні – під ранньовесняну культивацію.
Добре розвинена коренева система цукрових буряків, що проникає вглиб на 2,5 м та в горизонтальному напрямі – на 1-1,2 м, створює унікальний потенціал урожайності коренеплодів, їхньої цукристості та збору цукру.
З усіх польових культур цукрові буряки можуть накопичувати найбільшу кількість сухої речовини (17-20 – у листках, 23-25% і більше – у коренеплодах). Сприятлива життєдіяльність рослин може протікати тільки за повного забезпечення їх елементами мінерального живлення, поглинання яких відбувається протягом усього періоду вегетації в інших співвідношеннях і в значно більших кількостях, ніж в решти сільгоспкультур.
За врожайності коренеплодів 50 т/га рослини виносять 250–300 кг азоту, 75–100 кг фосфору й 300–350 кг калію. Такого ресурсу рухомих сполук елементів живлення, який використовується цукровими буряками, не має жоден тип ґрунтів зони бурякосіяння України. Тому слід застосовувати додаткові джерела задоволення потреби цукрових буряків в елементах мінерального живлення.
Раніше повідомлялося, як різні культури реагують на диференціацію ґрунтової родючості орного шару.