Агрономія

Як забезпечити надійний захист для зернових пізніх термінів сівби

Як забезпечити надійний захист для зернових пізніх термінів сівби
Young wheat sprouts growing on the field, close up. The future harvest of bread

Аграрії нарешті дочекалися опадів. Тому найближчим часом намагатимуться здійснити сівбу озимих зернових культур, щоб отримати сходи, а надалі – сформовані для входу на перезимівлю посіви. Про особливості вибору фунгіцидного протруйника для посівів пізніх строків сівби розповідають експерти Ukravit.

«Зважаючи на зміщені через погодні умови терміни посіву, аграріям необхідно враховувати певні аспекти у виборі фунгіцидного протруйника. По-перше, протруйник не має чинити ретардантної дії на культуру, по-друге – повинен контролювати широкий спектр хвороб, в першу чергу – сажкових, а також кореневих гнилей. Адже не проконтрольовані на стадії насіння види сажки в подальшому негативно позначаться на кількісних та якісних показниках врожайності»,

– зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.

За даними літньо-осінніх досліджень Ukravit Instiitute, насіннєвий матеріал, який агровиробники перевіряли цього сезону, мав значну частку ураження сажковими та іншими хворобами.

«Так, понад 20% досліджуваних нами зразків містили сажкове зерно, тобто таке, що містить на поверхні теліоспори твердої сажки, подекуди в зразках із Західної України – карликової сажки. Й хоча чисельність цих теліоспор відносно невисока, варто пам’ятати, що вони можуть по декілька років зберігатися у ґрунті і уражувати насіння та молоді рослини під час проростання. Окрім сажки, також часто виявляли ураженість посівмату альтернаріозом – 45% досліджених зразків та фузаріозом – 29%, дещо меншою мірою – септоріозом, пліснявою. Тому для отримання здорових дружних сходів необхідне якісне протруювання»,

– підтверджує керівник сервісно-технологічного відділу Ukravit Сергій Сальніков.

За такої ситуаціїдля посівів пізніх строків сівби Олександр рекомендує обрати препарат Лайвіт (протіоконазол, 50 г/л + дифеноконазол, 50 г/л + піраклостробін, 25 г/л). Протіоконазол у його складі – системна діюча речовина, що володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями і контролює хвороби, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Вона блокує синтез ергостеролу, що призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів.

Дифеноконазол володіє системною дією і порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, необхідного для будівництва клітинних стінок грибів, що призводить до припинення росту міцелію та загибелі патогенів. Піраклостробін – локально-системний фунгіцид із трансламінарними властивостями, який блокує дихання патогена та його здатність виробляти енергію і призводить до порушень важливих біохімічних процесів в організмі, внаслідок чого припиняється проростання спор та ріст росткових трубок.  

Лайвіт надійно захистить насіння та молоді рослини від карликової, летючої та твердої сажки,  пліснявіння, септоріозу, борошнистої роси, кореневих і прикореневих гнилей тощо, а також сприятиме формуванню потужної кореневої системи. Важливо, що протруйник не має ретардатної дії, тому оптимально підходить для посівів пізніх термінів сівби.