Агрономія

Як якісно підготувати насіння ярого ріпаку до сівби

Як якісно підготувати насіння ярого ріпаку до сівби

Перед сівбою ярого ріпаку обов’язковою є передпосівна обробка насіння захисними та стимулювальними речовинами, що дає змогу на початку вегетації надійно захистити посіви від комплексу шкідників (блішок, попелиці, пильщиків, дротяників, нематод) і хвороб (кореневих гнилей, пліснявіння насіння, пероноспорозу, фомозу), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Мікроелементи та стимулювальні речовини підсилюють стійкість рослин проти стресових чинників, створюють сприятливі умови для дружної появи сходів, росту й розвитку рослин, що істотно підвищує врожайність.

Важливою перевагою цього заходу є й те, що токсиковані сходи надійно захищено від шкідників і хвороб протягом 1-1,5 місяця незалежно від погодних умов.

Для обробки насіння широко застосовують протруйники з інсектицидною і фунгіцидною діями. Препарати легко змішуються й розбавляються водою або рідкими формами рістрегулювальних речовин.

Деякі з препаратів мають стимулювальну дію на кореневу систему, внаслідок чого рослини активніше розвиваються, сходи більш рівномірні та краще переносять посуху. Якщо ж препарати не мають такої особливості, то рекомендується під час обробки насіння додатково застосовувати регулятори росту.

За обробки насіння комбінованими препаратами робочу рідину готують попередньо в окремій тарі й використовують всі робочі розчини в день приготування. У разі завчасної обробки беруть мінімальні норми води, що зменшує перезволоження насіння або після обробки додають адсорбент; за передпосівної (за кілька днів до сівби) – застосовують максимальні норми рідини, що поліпшує якість покриття насіння протруйниками.

Раніше повідомлялося, як обрати якісний посівмат ярого ріпаку. Також було названо найоптимальніший спосіб та строки сівби ярого ріпаку.