Агрономія

Як вимушена економія добрив допомогла дізнатись про потенціал поля

У фермерському господарстві «Стоянов А.А.» зазвичай навесні під сівбу кукурудзи вносять карбамід у нормі 100–120 кг/га у фізичній вазі, а цього року дали лише 70–80 кг.

Про це розповів Сергій Подалянчук агроном ФГ «Стоянов А. А.» (Одеська обл., Ізмаїльський район) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Зменшення норми з одного боку було обґрунтоване обмеженими фінансовими можливостями, з іншого – наявністю у ґрунті добрив, які не використав попередник через засуху. Вчасні літні дощі посприяли максимальному засвоєнню поживних речовин із добрива.

«Саме завдяки цій вимушеній обставині ми мали змогу побачити, як кожне поле сильне на родючість», – поділився висновками агроном.

З осені під час глибокого розпушування вносять необхідні обсяги комплексних добрив, необхідних для вирощування кукурудзи.

Він також наголосив, що особливості живлення рослин кукурудзи проявляються не лише в наявності певних хімічних елементів, а й в оптимальному співвідношенні їх, у доступній формі.

Ураховуючи ріст цін на добрива у 2–3 рази лише за останні місяці, що, відповідно, вплине на собівартості вирощування кукурудзи наступного сезону, у господарстві уже нині замислюються про раціональне придбання необхідної складової урожаю. 

І надалі віддаватимуть перевагу добривам, які відповідають розумному співвідношенню «невисока ціна – висока якість». 

Нагадаємо, оптимізувати живлення озимої пшениці найкраще мікродобривами.