Агрономія

Як в СВК «Родина» на Одещині досягли високої врожайності озимого ячменю

Як в СВК «Родина» на Одещині досягли високої врожайності озимого ячменю

Озимий ячмінь в СВК «Родина» на Одещині цього року зібрали із середньою врожайністю 58,9 ц/га, що є високим показником для цього регіону. На це вплинуло кілька чинників.

Про них розповів головний агроном СВК «Родина» Василь Небога в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«По-перше, у вересні випав хороший дощ (випало 55 мм), після якого ми залучили всю нашу техніку й оперативно відсіялися – буквально за десять днів посіяли весь наш озимий клин. Завдяки цьому отримали дружні сходи. Потім за всю зиму випало всього 32 мм опадів, березень також практично був сухим. Утім, починаючи з 27 березня й до кінця квітня дощі йшли майже щодня. Таке в нашому регіоні буває вкрай рідко. За цей період випало в середньому 120 мм. Господарство велике, тож десь ми мали більше опадів, десь менше, але загалом це була продуктивна волога для всіх культур – рослини помітно збадьорилися», – зазначив агроном.

По-друге, за його словами, ячмінь має більш ранні строки дозрівання, ніж, наприклад, ріпак і пшениця, тож квітневих опадів йому цілком вистачило, щоб сформувати непоганий урожай. По-третє, його в господарстві було посіяно відносно небагато – 860 га (це приблизно половина звичних площ під цією культурою), тому зібрали його дуже швидко – за 3-4 дні.

«І ще один важливий чинник урожайності й, уважаю, основний – якісне насіння. Протягом 10 років ми сіємо сорт озимого ячменю Луран, чеської селекції, який нам щороку постачає надійний партнер компанія ПП «НВФ “Тирас”»», – додав Василь Небога.

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня ячменю в Україні зібрали 3,755 млн тонн з площі 939 тис. га за врожайності 40 ц/га.