Агрономія

Як уникнути помилок при відборі ґрунтових проб

Як уникнути помилок при відборі ґрунтових проб

За експертними підрахунками, 50% помилок допускається під час відбирання проб ґрунту для аналізу. Якщо зразки для аналізу відібрані невірно, найсучасніша лабораторія не в змозі зробити правильні висновки.

Між тим проби ґрунту можна відібрати самостійно, врахувавши особливості ґрунтового покриву земельної ділянки та методичні вимоги.

Зазвичай ґрунтово-агрохімічне обстеження проводять у теплий період, коли ґрунт не мерзлий і не перезволожений. Кращий час ‒ весна, коли земельна ділянка вільна від рослинності, або рання осінь, поки не почалися дощі.

За відносно невеликих розмірів земельної ділянки із неї бажано відібрати щонайменше три проби. Саме після трьох збірних проб можна з упевненістю стверджувати, що отримані результати будуть репрезентативними і відображатимуть характерні властивості ґрунтів.

Загальне правило ‒ не відбирати проби у місцях, які нетипові для земельної ділянки й можуть негативно вплинути на результати аналізу. Не можна відбирати проби ближче ніж за 30–50 м від будівель, доріг, лісосмуг, буртів гною, куп сміття чи відходів тощо. Бажано уникати ділянок із вираженими ознаками порушення ґрунтового покриву ‒ глибоких борозен, промоїн або високих гребенів чи взагалі ділянок, відмінних за кольором поверхні (сліди колишніх будівель, ям, звалищ тощо).

Дуже важливо проконтролювати, як змінилася родючість ґрунту через 10, 20 чи більше років. Це можливо, якщо місця відбирання проб ідентифіковані на місцевості із точністю 3–5 м. Для цього не обов’язково мати спеціальний прилад супутникового геопозиціонування ‒ можна використати і смартфон, і навігатор.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!