Агрономія

Як у компанії «Агросвіт» обирають гібриди соняшнику

У компанії «Агросвіт» віддають перевагу менш інтенсивним гібридам, які більш пластичні до умов вирощування.

Про це розповів головний агроном підприємства Віталій Войцехівський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Деякі інтенсивні гібриди розраховані на значну кількість мінеральних добрив, тож у наших умовах, коли ми мінеральне живлення комбінуємо з органічним, не повністю розкривають свій потенціал», – пояснив агроном.

У гсподарстві мають демоділянку, де визначають найкращі гібриди. Цього року обрали для товарних посівів два гібриди середньої групи стиглості.

Ще один критерій вибору насіння – обробка якісним протруйником. Головний агроном переконаний: нині купувати насіння, оброблене тільки фунгіцидом, нерозумно. Бо коли насінина потрапляє в ґрунт, на неї починають «полювання» збудники хвороб і численні шкідники, зокрема й небезпечний дротяник.

Доступний метод, яким можна знешкодити шкідника в ґрунті, – тільки вносити інсектицид аплікатором. Але правильніше рішення – заводська обробка насіння інсектофунгіцидом.

«Це дорожче, ніж додаткове протруювання інсектицидом в умовах господарства. Але в результаті вигідніше. Адже коли самому обробляти, відстає частина шару заводської обробки, насіння травмується, а це погіршує його схожість. Тому треба купувати насіння відразу із заводським протруєнням інсектофунгіцидом», – пояснив Віталій Войцехівський.

Раніше повідомлялося, як у компанії «Агросвіт» оптимізували застосування добрив.