Агрономія

Як щеплення насіння бобових інокулянтами дозволяє наростити біомасу рослин

Інокуляція насіння бобових забезпечує рослинам доступний «дармовий» азот.

Про це йдеться у статті AgroTimes про інокулянти БТУ-ЦЕНТР.

«Примусове щеплення насіння бобових бактеріальними препаратами (інокулянтами) називається інокуляція. Після висіву інокульованого насіння бульбочкові бактерії (ризобії) проростають у вигляді тонких волосків, інфікують молоде коріння рослини і таким чином спричиняють інтенсивний поділ клітин кореня. Це призводить до появи бульбочок, а самі бактерії розвиваються в цих бульбочках на коренях, беручи участь в асиміляції доступного для рослин азоту», – пояснюють у компанії БТУ-ЦЕНТР.  І наголошують: «Тут працює кожна бульбочка!».

Перевірити ефективність азотфіксації дозволяє колір бульбочок: азот здатні фіксувати бульбочки рожевого, червоного або помаранчевого кольору, в яких локалізований червоний пігментний білок (леггемоглобін).

Як свідчать польові дослідження, належне використання доступного азоту поліпшує процеси фотосинтезу та сприяє нарощенню біомаси рослин, виділенню кисню; дозволить заощадити на міндобривах, зменшити їх негативний вплив на ґрунт; підвищити урожайність і якість урожаю.

Тож  без застосування якісного інокулянту, що гарантує кожній насінині достатню кількість активних різобій (бульбочкових бактерій), не обійтися.