Як правильно внести страховий гербіцид і не спровокувати фітотоксичність
Наразі через зміни клімату дуже гостро постає проблема фітотоксичності страхових гербіцидів, що ставить під сумнів їх біологічну вибірковість. Щоб цього уникнути, перед його застосуванням необхідно зважати на фазу розвитку культури та бур’янів, а також на температурний режим.
Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».
За його словами, у фази, в які агротехнічні компанії радять застосовувати препарати, можливе виникнення стресових умов для кукурудзи, що несе загрозу прояву фітотоксичності.
«Страховий гербіцид не слід вносити, якщо погодні умови несприятливі протягом 48 год до і після обробки. Коливання температур створюють умови, несприятливі для розкладання гербіциду рослиною. Стресовими для рослини є дні, коли мінімальна денна температура нижча за 10°С, а максимальна вища за 30°С», – зазначив Сергій Хаблак.
Також він додав: якщо вносити страховий гербіцид у фазу 1-3-го листка, це може викликати пригнічення розвитку волоті; у фазу 5-7 листків – вплинути на кількість рядів зерна в качані, а за 7-9 листків – на кількість зерна в ряду. Відтак, оптимальні фази для внесення страхових гербіцидів – це 3-4 листка культури. Для однорічних бурянів – це 2-4 листка і фаза розетки (6-8 листків) – для багаторічних, якщо вносити пізніше, то ефективність препаратів буде знижуватись.
Нагадаємо, A.G.R. Group напрацював схеми захисту сої від бур’янів у перші тижні вегетації.