Агрономія

A.G.R. Group напрацював схеми захисту сої від бур’янів у перші тижні вегетації

Перші тижні своєї вегетації соя росте відносно повільно й особливо уразлива до бур’янів, тому потребує ретельного захисту.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group.

За його словами, проти дводольних бур’янів посіви агрохолдингу обробляють у фазу 1-3 трійчастих листки, а проти злакових – незалежно від фази розвитку культури, але зазвичай до фази 5-7 листків до початку цвітіння.

У застосуванні засобів захисту рослин співробітники холдингу суворо дотримуються регламенту. Також контролюють вологість повітря (85-90%), швидкість вітру (до 5 м/сек), температурні режими, фазу бур’янів, культур, їх стресовий стан й інші параметри. У внесенні препаратів обов’язково дотримуються оптимальної температури повітря: для гербіцидів вона становить +17…+18 °С (у крайньому разі +8–10…+25 °С), для фунгіцидів – в межах +12…+20 °С, інсектицидів – від +15 до +25 °С.

Страхові гербіциди вносять на більш ранніх фазах розвитку бур’янів (сходи, 2–4 справжніх листків — для однорічних, фаза розетки — для багаторічних бур’янів).

«Якщо соя пригнічена внаслідок несприятливих умов (посуха, заморозки, пошкодження шкідниками, некрози тощо), то не обприскують. Для операцій підбирають форсунки спеціально для обраного діапазону витрати робочого розчину і для оптимального покриття з потрібною робочою швидкістю», – зазначив Сергій Хаблак.

Агроном навів одну із систем захисту на сої, яку застосовують в агрохолдингу. Так, препарат Грім Некст застосовують із ґрунтовими гербіцидами без передпосівної культивації по активно вегетуючих бур’янах за їх висоти до 10-15 см. Якщо бур’яни переросли, експерт радить збільшити дозу препарату до 2,5 л/га.

Першу страхову обробку від широколистих бур’янів у фазу 1-2 трилисники сої проводять не пізніше як появляться чотири листки. Другу страхову обробку від злакових бур’янів здійснюють від фази 2-х листків однорічних однодольних бур’янів до їх кінця кущіння, а також до досягнення висоти багаторічними злаковими бур’янами до 10-15 см.

Нагадаємо, норму висіву насіння сої слід корегувати відповідно до погодних умов, а за дефіциту ґрунтової вологи сою слід сіяти пізніше оптимальних строків. Як повідомлялося, у посушливий рік боронування ефективно доповнить систему захисту посівів від бур’янів.