Як покращити позакореневе живлення сої, – дослідження
Застосування у позакореневому підживленні сої комплексних хелатних мікродобрив і стимуляторів росту, за результатами досліджень у різних ґрунтово-кліматичних зонах, є ще одним ефективним засобом поліпшення умов живлення рослин.
Про це свідчать результати досліджень, здіснених науковцями Хмельницької ДСГДС ІКСГП НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Вони позитивно впливають на густоту стояння та виживаність рослин сої, біосинтез хлорофілу в рослинах сої, площу листкової поверхні та фотосинтетичний потенціал, сприяють зменшенню абортивності квіток і бобів, збільшенню врожайності сої та покращенню якості насіння.
Разом із тим доведено, що сумісна обробка пестицидами й регуляторами росту та мікродобривами підвищує проникність і ефективність протруювальних препаратів, фунгіцидів, інсектицидів і гербіцидів, зменшує ураженість бактеріальними хворобами та підвищує врожайність сої.
«В умовах Хмельниччини застосування стимуляторів росту або комплексних мікродобрив на посівах сої у фази 4-5 трійчастих листків позитивно вплинули на наростання вегетативної маси та коренів. За нашими спостереженнями та підрахунками на час повного квітування, порівнюючи з контролем, середня маса рослин зростала на 9,7– 16,2 г, або 76,4–127,6%, маса кореня – на 0,6-1,9 г, або 28,6-126,7%», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Жанна Молдован.
Раніше повідомлялося, який ефект від азотних добрив у позакореневому підживленні сої.