Агрономія

Як підвищити урожайність озимої пшениці після попередника соняшнику

За роки польових дослідів у ДУ «Інститут польових культур» найвищі середні значення врожайності пшениці озимої після соняшнику (4,06 т/га) отримали за умови внесення препарату РГФК-3 у фазу колосіння рослин сумісно з обробкою посівів фунгіцидом, а також за застосування препарату РГФК в кінці фази весняного кущіння рослин і з подальшою обробкою посівів на час появи у рослин прапорцевого листка, пише журнал The Ukrainian Farmer.

В обох варіантах це давало змогу отримати приріст урожайності зерна, порівнюючи з контролем, на 0,33 т/га.

Також слід зазначити, що у всіх варіантах досліду незалежно від норми та часу внесення застосування рідких добрив призводило до збільшення приросту врожайності пшениці озимої на 0,19–0,33 т/га проти контролю.

Дещо меншу величину врожаю (3,97– 3,99 т/га) спостерігали за внесення розчину гумінових і фульвокислот у фазу колосіння рослин спільно з фунгіцидом і за обприскування посівів препаратом у кінці фази весняного кущіння та у фазу колосіння рослин.

До речі, в більшості випадків найкращі показники врожайності було отримано за застосування рідкого органо-мінерального добрива РГФК.

Раніше повідомлялося, які особливості весняного підживлення озимої пшениці.