Агрономія

Як підвищити урожайність культур на 30%, – досвід

Як підвищити урожайність культур на 30%, – досвід

Якісний обробіток ґрунту та висів насіння, якісний посівний матеріал можуть на 30% додати врожаю. На це треба звернути увагу навесні, а роботу в полі контролювати щодня.

Таку думку висловив голова господарства «Коровай» Олег Гіс (Львівська обл.) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Натомість скорочувати кількість обробітків ґрунту, за його словами, не потрібно, тож, як зазвичай, у господарстві планують проводити три передпосівні культивації – закрити вологу, провести проміжну та передпосівну культивації, інакше це вплине на врожай.

«Якось пробував економити на одній культивації, то поле заростало бур’янами й зменшилася врожайність. Обробка ж гербіцидами обходиться дорожче, ніж проміжна культивація. Посівний матеріал кукурудзи, соняшнику треба брати відомих, перевірених брендів, бо їхнє насіння краще. Воно дорожче, але себе виправдовує», – зазначив Олег Гіс.   

Якщо врахувати врожайність і витрати на досушування вологішого зерна, то виходить, що краще на 2 тис. гривень більше заплатити за насіння, але зекономити 10 тис. гривень на досушуванні, переконаний аграрій.

Тому в господарстві сіють кукурудзу з ФАО 250-300, середньоранній соняшник і групу стиглості гібридів не мінятимуть. Вони більш врожайні, а завдяки власній сушарці витрати на досушування мінімальні.

«Щодо сортів сої, пшениці, то ми раз на три роки оновлюємо лінійку насіння відомих брендів, купуючи першу репродукцію. Далі два роки висіваю другу й третю репродукції. Тож на цьому також економлю», – додав Олег Гіс.

Раніше повідомлялося, як господарство «Коровай» на Львівщині заощаджує на добривах.