Агрономія

Як підвищити ефективність біопрепаратів — поради експерта

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Усі біологічні препарати «бояться» сонячного проміння та високої температури, бо вони стимулюють різноманітні процеси в рідині: бродіння, розшарування суміші, розкладання препаратів під дією прямих сонячних променів тощо.

Тому придбані біопрепарати потрібно зберігати в темному та холодному приміщенні (найоптимальніша температура +5 °С) і застосовувати протягом року, доки вони «свіжі».

На цьому наголосив агроном, консультант з органічного виробництва Микола Биков, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Готові суміші треба застосовувати протягом двох годин після приготування.

«Нехай нікого не вводить в оману біологічний склад препаратів: як і за застосування хімічних, потрібно дотримуватися дозування, зауважує експерт. Відхилення від рекомендованих норм призведе до зниження ефективності препаратів».

Обробку посівів рекомендується проводити тільки у вечірній час — таким чином пролонгується дія препаратів на хвороби та шкідників. Доведено, що ефективність біопрепаратів вища за застосування їх у прохолодну погоду та високої вологості повітря. За високих або низьких температур препарати різко знижують свою дію. Деякі препарати, навпаки, потребують підвищених температур.

Обробляти препаратом потрібно не лише рослини, а й ґрунт, що сприяє зниженню ймовірності повторного поширення шкідників і грибків.

Дія на комах може бути не такою швидкою, як від застосування хімічних засобів, ефективність може бути за кілька днів.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями