Як перевірити ефективність ґрунтового гербіциду
Для отримання позитивного ефекту від ґрунтових гербіцидів необхідно розуміти механізм дії та призначення відповідно до їх різновидів.
Про це AgroTimes розповів Сергій Хаблак начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group.
«Ґрунтові гербіциди, що використовуються на кукурудзі, можна класифікувати за характером дії на бур’яни так: хлорацетаміди – контролюють переважно однорічні злакові бур’яни; триазини, триазинони, ізоксазоли – переважно однорічні дводольні, а пендиметалін активний діє одночасно проти однорічних злакових і дводольних», – зазначає фахівець.
Зокрема, за його словами, хлорацетаміди діють на бур’яни тільки в той період, коли вони ще не з’явилися на поверхні ґрунту, а представники триазинів, триазинонів, динітроанілінів, ізоксазолів впливають на їх сходи через кореневу систему.
«Для того, що визначити ефективність гербіциду, потрібно після посіву заробляти його в ґрунт, заборонувати чи так залишити. Якщо ґрунт розсипається і дуже сухий, то треба заробити бороною, якщо м’яка земля, то непотрібно», – додає Сергій Хаблак.
Також, він зазначає, що при не проведенні передпосівної культивації після посіву, до появи сходів культури ґрунтові гербіциди можна застосувати разом в суміші з гербіцидом суцільної дії гліфосатом.
Раніше було названо поширені чинники впливу, чому гербіцид не спрацював.