Агрономія

«Агрофірма Корнацьких» структурує ґрунт завдяки гірчиці

В «Агрофірмі Корнацьких» відмовилися від розпушення ґрунту заради збереження вологи. Тож, аби структурувати його і покращити фітосанітарний стан, почали висівати після зернових гірчицю та суміші трав (вика, пелюшка, кінські боби, редька олійна, сочевиця, льон). Таку технологію практикуватимуть і надалі, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як розповів директор агрофірми Богдан Вітвіцький, в агрофірмі не застосовують класичну сидеральну технологію, за якої гірчиця виростає до 10-15 листків, після чого її задисковують, щоб вона перегнивала у ґрунті.

«Ми не дискуємо, натомість взимку коріння гірчиці буде перегнивати, а утворені капіляри наповнюватимуться водою. Вони замерзатимуть, розмерзатимуться, ще більше розширюючись, і таким чином у ґрунті нагромаджуватиметься волога», – зазначив фахівець.

Зазвичай рекомендована норма висіву гірчиці на сидерат 25-30 кг/га, але в агрофірмі посіяли нормою 8-10 кг, і цього виявилося достатньо. Потім внесли Хізілофоп П етил від падалиці пшениці, частково захищали інсектицидом від озимої совки й гусені капустяної молі.

Цього року технологію планують частково змінити – будуть підживлювати по 100 кг/га КАС, адже побачили, що гірчиця дуже добре реагує на це добриво, набагато швидше набирає вегетативну масу. Навесні по гірчиці посіють соняшник.

Нагадаємо, сидерати можуть заміняти складні добрива.