Як оптимально посіяти озимий ріпак «не за класикою», – досвід
Якщо сіяти озимий ріпак не після оранки, а, приміром, після дискування чи розпушування, виникає ризик отримати нерівномірні сходи, адже навіть за умов розпушування ґрунту все одно не можна якісно перемішати й загорнути пожнивні рештки – вони так чи інакше лишаються на поверхні ґрунту. Тобто висіяти по дискуванню чи глибокому розпушуванню не можна – солома забирає вологу, забирає азот – отримаємо рвані сходи. У ТОВ «Прогрес обрали такий шлях: сіяти під солому прямим висівом.
Таким досвідом поділився заступник директора з рослинництва ТОВ «Прогрес» Олександр Антоновський, інформує AgroTimes.
«Комбайн збирає озиму пшеницю, – це липень, – і за комбайном одразу висіваємо ріпак. Ріпак висіваємо широкорядною сівалкою. Тією самою, якою сіємо соняшник і кукурудзу, робимо і на 35 см, тобто два проходи робимо, і на 70 см. Цьогоріч зробили на 70 см, щоб подивитися й перевірити результат», – зазначив Олександр Антоновський.
Таким чином економиться 50 тис. насінин ріпаку на гектар. На міжряддя 35 см ми висівають 350 тис. насінин на гектар. За широкорядного – на 70 см висівають 300 тис. Крім того, це ще й економія на пальному.
Раніше повідомлялося, що потрібно враховувати у виборі гібридів озимого ріпаку.